
-
Denk mee over voorgestelde locaties laadpalen
Hoe werkt het?
In Eindhoven werken we aan het realiseren, exploiteren, beheren en onderhouden van openbare laadpalen. Dit doen we door samen te werken met verschillende aanbieders, ook wel Charge Point Operators (CPO) genoemd. Oplaadpalen worden door CPO’s geplaatst.
Locaties Laadpalen
Op www.oplaadpalen.nl vind je alle openbare laadpalen in Eindhoven. De komende jaren plaatsen we stapsgewijs nieuwe laadpalen. Bij het uitkiezen van geschikte locaties voor nieuwe laadpalen bekijken we verschillende factoren, waaronder intensief gebruik van de bestaande laadpalen.
Bezwaar maken
Voordat een nieuwe locatie voor een laadpaal wordt uitgevoerd, wordt een verkeersbesluit gepubliceerd op Bekendmakingen | Gemeente Eindhoven > verkeersbesluiten. Vanaf het publicatiemoment loopt een bezwaartermijn van 6 weken. Binnen deze 6 weken kan bezwaar gemaakt worden tegen het besluit.
Let op: parkeerdruk is geen reden om bezwaar te maken, omdat het gaat om iemand die van een brandstofauto naar een elektrische auto is overgestapt. De gemeente Eindhoven faciliteert elektrisch rijden.
Laadpunten in jouw buurt
Rij je elektrisch, maar zijn er te weinig laadpalen bij jou in de buurt? Meld dit via opladen@eindhoven.nl.
Laadpunt bij eigen parkeerplaats
Heb je een eigen parkeerplaats? Dan dien je zelf te zorgen voor de realisatie van een laadpaal op eigen terrein.
Een privé aansluiting naar een auto die geparkeerd staat in de openbare ruimte is niet toegestaan. Dit wordt een verlengd private aansluiting (VPA) genoemd. Onder VPA’s vallen onder andere kabelgoottegels, charge arms en losse laadkabels. Waarom VPA’s niet toegestaan zijn, lees je in het afwegingskader (raadsinformatie.eindhoven.nl).
Is jouw parkeerplaats onderdeel van een Vereniging van Eigenaren (VvE)? Kijk dan op de website van VvE Laden voor informatie over het realiseren van een laadpunt. Voor VvE’s, woonverenigingen en woningcorporaties is een landelijke subsidie voor advies over de plaatsing van oplaadpunten. Meer informatie vind je op de website van het RVO.
Meer informatie
Meer informatie vind je op de pagina Veelgestelde vragen over elektrisch rijden.
Staat jouw vraag daar niet bij? Mail dan naar: opladen@eindhoven.nl.