Activiteiten rond mogelijke kampioenswedstrijd en huldiging PSV

Als PSV komende zondag, 18 mei, landskampioen wordt in de Eredivisie, dan volgt maandag de huldiging op het Stadhuisplein. Dit plein en de Markt worden ingericht als evenementenlocatie. Op beide locaties is zondag de wedstrijd Sparta-PSV en maandag de eventuele huldiging te volgen op grote schermen. 

Het 18 Septemberplein, Catharinaplein en de Oude Stadsgracht fungeren als ‘overlooplocaties'. Mochten het Stadhuisplein en de Markt vol raken, dan zijn ook hier op grote schermen de wedstrijd en de huldiging te volgen. 

Programma zondag 18 mei

Vanaf zaterdag 17 mei 20.00 uur Opbouw 18 Septemberplein 
13.30 uur Stadhuisplein en Markt open 
14.30 uur  Wedstrijd Sparta-PSV
16.30 uur Einde wedstrijd (uiterlijk) 
18.00 - 19.00 uur Pleinen gaan gefaseerd dicht, Stadhuisplein als laatst 

Programma eventuele huldiging 19 mei

14.00 uurStart festiviteiten in de stad (Stadhuisplein en Markt)
16.00 uurVertrek PSV-selectie(s) en staf vanaf het Philips Stadion
18.30 uurHuldiging op het bordes van het Stadhuis
20.00-21.00 uurEinde programma

Meld je aan voor Livecrowd

We begrijpen dat je op de dag van de huldiging vragen kunt hebben, hulp nodig hebt of gewoon op de hoogte wilt blijven om het beste uit je feestdag te halen. Daar is Livecrowd voor! Kies uit iMessage, WhatsApp, Instagram DM of onze Chat-functie om vragen te stellen. Dit kan zodra PSV kampioen is. Op de feestdag sturen Livecrowders je vragen, feedback en problemen door naar de juiste mensen, zodat je een zorgeloze ervaring hebt. Deel foto's en video's met ons om eventuele problemen beter te begrijpen en door te geven aan het juiste team. Meld je nu alvast aan voor updates via livecrowd.com/psv.

Route ‘platte kar’

Als PSV zondag kampioen wordt, vertrekken selectie(s) en staf van PSV maandag om 16.00 uur vanaf het Philips Stadion. De rijtoer duurt naar verwachting ongeveer twee uur. De route loopt vanaf het stadion via Frederiklaan, St. Antoniusstraat, Willemstraat, Vonderweg, Mathildelaan, 18 Septemberplein, Vestdijk, Hertogstraat, P.C. Hooftlaan, Wal naar het Stadhuis. 

PSV Vrouwen kan op zaterdag 17 mei kampioen worden. Zij worden dan direct gehuldigd in het Philips Stadion. Als beide teams dit weekend kampioen worden, dan doet ook het vrouwenelftal op maandag mee aan de rijtoer en de ontvangst op het Stadhuisplein.

Glas-, blik en (wegwerp-)plasticverbod

Op het Stadhuisplein en de Markt zijn op 18 en 19 mei horecapunten aanwezig, net als buitenbarren op de overlooplocaties Catharinaplein en Oude Stadsgracht, en diverse andere plekken in het centrum. Om de eventuele huldiging gastvrij en veilig te laten verlopen, geldt er een glas-, blik- en (wegwerp)plasticverbod in de hele binnenstad en langs de route van de platte kar. De horeca schenkt uit duurzame (plastic) bekers, net als met carnaval en Koningsdag. Meer informatie hierover op officielebekendmakingen.nl.

Het is niet toegestaan om rugzakken en tassen groter dan A4-formaat mee te nemen.

Bereikbaarheid

In verband met de voorbereidingen van de huldiging is de Wal op 19 mei vanaf 07.00 uur gesloten. Dit geldt ook op 18 mei vanaf 07.00 uur. Bezoekers kunnen het beste zoveel mogelijk per openbaar vervoer, fiets of te voet naar de binnenstad komen.

  • Tijdens de route van de platte kar op 19 mei zijn parkeergarages in de nabijheid mogelijk niet goed bereikbaar tussen 16.00 en 19.00 uur.
  • Parkeergarages Stadhuisplein en Stadskantoor zijn op beide dagen (18 en 19 mei) niet bereikbaar.

Aangepaste gemeentelijke dienstverlening

Het Stadhuis, Inwonersplein en Stadskantoor (Huis naar Werk) zijn op de dag van de huldiging gesloten voor bezoekers. Het gebied rondom het Stadhuisplein wordt afgezet. Het Klantcontactcentrum blijft telefonisch bereikbaar. Meer informatie in het nieuwsbericht Inwonersplein gesloten bij eventuele huldiging PSV op 19 mei.

Stel je vraag