Extra bijzonder is dat de gemeente drie gebouwen en twee kunstwerken op de campus heeft aangewezen als gemeentelijk monument. Dit zijn het Auditorium, de gebouwen Gemini en Ceres, een sculptuur van Ad Dekkers en het vloermozaïek van Jan Dijker.
De TU/e-campus is in meer opzichten bijzonder. Zo is Metaforum een rijksmonument en staan er ook tal van gebouwen die belangrijke architectuurprijzen wonnen.
Je bent op 13 september welkom van 11.00 tot 17.00 uur welkom op de TU/e- campus. Er zijn rondleidingen en filmpresentaties.
Bouw van het TU/e Hoofdgebouw, nu Atlas, circa 1962
Ook op andere plekken in Eindhoven kun je in het weekend van 11 tot en met 13 september tijdens de openstelling van verschillende monumenten terecht. Van diverse kerken tot De Kazerne en het Hornemann Huis in het voormalig kantongerecht.
Kijk voor de agenda op architectuurcentrumeindhoven.nl.