Subsidieregeling Ketenaanpak Valpreventie 2026

Een val heeft veel invloed op de zelfstandigheid van ouderen, het is dus van belang om het risico op vallen te verminderen of te voorkomen. Op die manier wordt de druk op de zorg verminderd (ook financieel) en de zelfredzaamheid en kwaliteit van leven van ouderen behouden.

Je kunt subsidie aanvragen vanaf 1 tot en met 15 november 2025 via de knop ‘Start aanvraag’ hierboven

Gemeenten en zorgverzekeraars zijn verantwoordelijk voor het inrichten van de Ketenaanpak Valpreventie voor ouderen van 65 jaar en ouder met een valrisico. Dit is vastgelegd is het Integraal Zorg Akkoord (IZA) en het Gezond en Actief Leven akkoord (GALA). Via de Specifieke uitkering (SPUK) krijgen de gemeenten middelen om de afspraken in het GALA vorm te geven. Gemeente Eindhoven doet dit onder andere door:

  • De inzet van een lokale projectleider die de samenwerking binnen de keten ondersteunt;
  • Subsidie te verlenen om activiteiten te stimuleren die passen bij de ketenaanpak valpreventie.


Op deze pagina vind je informatie over de subsidieregeling Ketenaanpak Valpreventie 2026 en hoe je de subsidie kunt aanvragen. Lees voordat je een subsidieaanvraag doet de Subsidieregeling Ketenaanpak Valpreventie 2026 goed door.

Meer informatie of nog vragen?

Mogelijk heb je na het lezen van de regeling en toelichting nog vragen. Neem dan contact op met het subsidiebureau van gemeente Eindhoven.

De gemeente heeft voor het verstrekken van subsidies een privacyverklaring. Kijk hiervoor op de pagina Specifieke privacyverklaring Verstrekken subsidies.

Stel je vraag