Verkeer
Waar moeten we parkeren tijdens de werkzaamheden?
Tijdens de werkzaamheden zorgen we dat je de auto kan parkeren. We kijken nog waar dat precies kan. Houd er wel rekening mee dat je een stukje verder moet lopen dan normaal.
Is jouw parkeerplaats op eigen terrein tijdens de werkzaamheden niet beschikbaar? Dan kom je mogelijk in aanmerking voor een tijdelijke parkeervergunning. We laten je weten wanneer en hoe dit kan.
Is het mogelijk om extra parkeerplaatsen te realiseren?
We onderzoeken per straat hoe druk het is met parkeren. Dit doen we op verschillende dagen en tijdsstippen. De uitkomsten van dit onderzoek gebruiken we bij het maken van het ontwerp.
Is het mogelijk om extra fietsenrekken te realiseren?
We proberen de beschikbare ruimte in de wijk zo goed mogelijk te gebruiken. Bij het maken van het ontwerp kijken we daarom ook of er plek is voor extra fietsenrekken. Of dit lukt, weten we nu nog niet. Als het voorlopig ontwerp klaar is, hoor je hier meer over.
In de Sint Leonardusstraat parkeren auto’s half op het trottoir. Kan hier iets aan gedaan worden?
Tijdens de ontwerpfase onderzoeken we wat er mogelijk is in de straat. De ruimte is beperkt, maar we kijken hoe we deze zo goed mogelijk kunnen gebruiken. Daarbij bekijken we ook of er oplossingen zijn voor het parkeren op het trottoir.
Kan er rekening worden gehouden met de toenemende vraag naar laadplekken?
Binnen de herinrichting/rioolvervanging gaan wij niet over laadpalen in de openbare ruimte. Wel houden we rekening met het aantal parkeerplaatsen en hoe het eruit ziet.
We begrijpen dat je hier nog meer vragen over kunt hebben. Op de pagina over openbare laadpalen vind je meer informatie.
Water
Wat is de grens van de huisaansluiting?
We vervangen alleen de huisaansluiting in de openbare ruimte. Deze stopt op de perceelsgrens van jouw huis. We werken nauwkeurig en letten we erop dat we geen schade veroorzaken aan bomen of planten in jouw tuin.
Waarom wordt het Burghplein niet vervangen?
Er is geen directe aanleiding om op of onder het Burghplein te zijn, dus wordt dit niet vervangen. Het plein wordt niet opnieuw ingericht, omdat daar geen riolering onder zit.
Waarom wordt de riolering in de 1e Wilakkerstraat niet vervangen?
De riolering in de 1e Wilakkersstraat wordt niet vervangen in het project rioolvervanging Tuindorp. Deze riolering is in 2007 aangelegd en is nog in goede staat. We sluiten de nieuwe riolering wel aan op de bestaande putten in de 1e Wilakkersstraat. Daarom voeren we op een aantal plekken in de straat wel werkzaamheden uit.
Verlichting
Wat gebeurt er als een lichtmast onherstelbaar stuk gaat?
Als een lichtmast kapot is en niet meer gemaakt kan worden, vervangen we deze door een nieuwe.
In het Witte Dorp passen we een speciaal type straatverlichting toe, het ‘Eindhoven armatuur’. Dit doen we omdat de buurt onder een beschermd stadsgezicht valt.
In een paar andere straten buiten het Witte Dorp zijn per ongeluk ook deze speciale armaturen geplaatst. Deze blijven voorlopig staan. Als ze kapot gaan, worden ze vervangen door een standaard armatuur.
Algemeen
Wanneer is welke straat aan de beurt?
De werkzaamheden worden in fases uitgevoerd. We bepalen later pas in welke volgorde de straten worden aangepakt. Tijdens de ontwerpfase kunnen we hier niks over zeggen. In de uitvoeringsfase geven we meer informatie hierover.
De Burghstraat is in 2016 al vernieuwd. Wordt deze straat opnieuw aangepakt?
Het gedeelte van de Burghstraat met huisnummers 1 tot en met 14 wordt niet meegenomen in de werkzaamheden. Dit deel is namelijk al in 2016 vernieuwd. De rest van de straat wordt wél aangepakt.
De Sint Odastraat is eerder vernieuwd. Wordt deze straat opnieuw aangepakt?
Een deel van de Sint Odastraat is eerder dit jaar vernieuwd. Dit eerdere project is gedaan voor de veiligheid en toegankelijkheid.
Doordat de riolering in de Sint Odastraat vervangen moet worden, moeten we deze straat opnieuw aanpakken. Waar mogelijk hergebruiken we de bestaande materialen.