terug naar home
English version
Lees voor met Browse Aloud
Help
RSS-feeds
Routeplanner
Contact
Digitaal loket
Zoeken
Home
home | zoeken | | contact | help | links | colofon | english |
Persbericht
23-09-2011
Begroting 2012

In onzekere tijden houdt het college vast aan de ingezette weg

2009 - favorieten button

Publicatiedatum: 23-09-2011

In onzekere tijden houdt het college vast aan de ingezette weg

Het college van B&W heeft vrijdag 23 september de programmabegroting 2012-2015 aan de raad aangeboden. Wethouder van Financiën Staf Depla: “We staan voor een grote uitdaging. Het vergt  een grote inspanning om met minder geld te kunnen blijven investeren in een economisch en sociaal sterke stad. Dit terwijl de behoefte aan zorg toeneemt en het takenpakket van de gemeentelijke overheid groeit. Dat vraagt om creativiteit van iedereen, zowel overheid, bedrijfsleven als burgers. Maar deze stad heeft al eerder bewezen veerkracht te hebben. “

Vorig jaar is er een ombuigingenpakket van 56 miljoen euro aangekondigd. In 2011 is al een eerste structurele bezuiniging van 19 miljoen voorzien. In 2012 komt daar een bedrag van 13 miljoen bij. De daarop volgende jaren bezuinigt de gemeente respectievelijk 9, 8 en 7 miljoen euro. 

Resteert nog een bezuinigingsopdracht van 10 tot 15 miljoen euro als gevolg  van  minder uitkering uit het Participatiefonds.

Gezien de grote onzekerheden en risico’s kiest Eindhoven voor een behoedzaam begrotingsbeleid. waar ook in 2012 intensiveringen en bezuinigingen samen gaan.

Keuzes

De internationale situatie en de rijksbezuinigingen hebben direct gevolgen voor veel bedrijven in de regio en inwoners in de stad. Het Rijk draagt taken over op het gebied van jeugd, zorg en werk. Dit biedt kansen voor de gemeente om  inwoners te helpen met het vinden van werk en gepaste zorg. Helaas gaat deze decentralisatie van taken samen met minder geld en een stapeling van hogere kosten en minder zorg voor kwetsbare gezinnen.

De verhouding tussen overheid en samenleving verandert. De gemeente Eindhoven kan een groot deel van haar opgave alleen realiseren als ze meer dan nu gebruik maakt van de kennis, kracht en kunde van de inwoners, instellingen en bedrijven. Eindhoven heeft hierin een lange traditie op economisch gebied. Op sociaal gebied kan dat nog beter. Dan kunnen meer mensen hun eigen leven vormgeven en kunnen de mensen die het echt nodig de zorg krijgen die ze nodig hebben.

Eindhoven is de tweede economie van ons land. Dat moeten we verder uitbouwen voor toekomstige generaties. Daarom wordt de visie Brainport 2020, waaronder HOV2, bouw VMBO’s en het Expatcenter, samen met andere partners met kracht gerealiseerd. Een onmisbaar onderdeel van een economisch sterke stad is het overbruggen van sociaal- economische en sociaal-culturele verschillen. Daarom blijft wijkvernieuwing belangrijk en blijft Eindhoven geld steken in zorg en armoedebestrijding.

Besluitvorming

In oktober wordt de begroting 2012 in de verschillende raadscommissie besproken. Op 8 november stelt de gemeenteraad de begroting – al dan niet aangepast - vast.

2009 google zoek
Loading
Medewerkersinfo

Publicatiedatum: 23-09-2011

In onzekere tijden houdt het college vast aan de ingezette weg
Submenu

Contact

Naar het Digitaal Loket >>


Telefoon:
14 040
Vanuit het buitenland of via enkele internetproviders belt u:
(040) 238 6000

Bezoekadres:
Stadskantoor, Stadhuisplein 10
5611 EM Eindhoven
route

Postadres:
Postbus 90150, 5600 RB Eindhoven
of mail naar gemeente@eindhoven.nl

Aan het loket