Publicatiedatum: 26-02-2008
Vrijdag 22 februari heeft het college verschillende bezoeken afgelegd in Oud-Woensel rond het thema diversiteit. Het bezoek startte bij het T+HUIS waar het college werd ontvangen met heerlijke hapjes en koffie. Het T+HUIS is een initiatief van Sara de Boer en Dennis Meulenbroeks. Vanuit het T+HUIS worden allerlei verschillende activiteiten georganiseerd voor de hele wijk in al haar diversiteit; jong en oud, ongeacht achtergrond of afkomst. Zo verzorgen zij taallessen, kinderdisco’s en een pianoconcert voor de buurt. Ook sporten zij met jongeren en nog veel meer. Bij het T+HUIS zijn maar liefst 27 stagiaires werkzaam van allerlei verschillende nationaliteiten en opleidingsniveau; van ROC tot universiteit. Deze stagiaires organiseren en begeleiden de activiteiten voor de buurt.
Vervolgens ging het college te voet, samen met een vertegenwoordiger van de wijkvereniging Oud-Woensel, naar het multiculturele wijkcentrum aan de Nieuwe Fellenoord. Daarbij kwamen ze langs de net opgeknapte buurt-infowinkel, waarin de wijkvereniging actief is. Dat de mensen van het theehuis een vinger in de pap hadden bij deze opknapbeurt blijkt uit de felle gele en paarse kleurtjes. Mensen die al lang in de wijk wonen, “ontdekten” de buurt-infowinkel plotseling na deze opknapbeurt, terwijl hij allang op diezelfde locatie bestaat.
De Turkse vereniging ETÜD, de Marokkaanse vereniging SMGE en de Surinaamse vereniging Wan Pipel lichtten hun activiteiten toe en legden uit hoe ze in contact komen met alle buurtbewoners. Ook woningcorporatie Domein was aanwezig in de nieuwe Fellenoord. Zij zijn in het kader van de herstructurering in Oud-Woensel bezig met het project “HuisBuurt”. Omdat ze het heel belangrijk vinden dat de inwoners zich betrokken voelen bij deze herstructurering hebben ze besloten iedere inwoner persoonlijk te interviewen. Op die manier willen ze de wensen van de bewoners zo goed mogelijk in kaart krijgen. Hierbij werken ze samen met mensen van Palet. Eén van de Turkse huisbezoekers vertelde hoe goed het is dat de mensen open zijn naar de interviewers toe. Hierdoor kan ook hulp op ander gebied, bijvoorbeeld inkomensondersteuning, geboden worden.
Te voet vertrok het college hierna naar het SPILcentrum aan de Hemelrijken daar werden ze opgevangen door Sara en Dennis van het T+HUIS en door directeur Robert van de Velden. Het T+HUIS en het SPILcentrum hebben de handen namelijk ineengeslagen om gezamenlijk buitenschoolse opvang te realiseren voor kinderen die het écht nodig hebben. Daarom hebben ze iedere dag 10 plaatsen ingekocht voor kinderen wiens ouders de opvang niet kunnen betalen. Zo hebben die kinderen een leuke middag en hangen ze niet doelloos rond op straat. Sara en Dennis lieten de buitenschoolse opvangactiviteiten zien: o.a sport, cultuur en educatie. Het SPILcentrum heeft een grote gymzaal waar ook bewoners van de wijk gebruik van kunnen maken.
Het college heeft tot slot een verrassing voor Sara en Dennis: Hans Martin Don vertelt dat de subsidieaanvraag van het T+HUIS helemaal is gehonoreerd. Een blijk van waardering voor de activiteiten van het T+Huis en een stimulans om door te gaan met hun activiteiten!..
Klik hier als u meer wilt weten over dialoog in Eindhoven
Klik hier als u meer wilt weten over diversiteit in Eindhoven